تاثیر هدایای تبلیغاتی در مارکتینگ و فروش

همه ما می دانیم که تمام کسانیکه هدایای تبلیغاتی و یا هدایای چاپی را دریافت می کنند ، آن ها را نزد خود نگه نمی دارند.اما ارائه یک هدیه تبلیغاتی هوشمندانه نظیر یک جاکلیدی و یا فلش که اطلاعات شما بر روی آن درج شده است می تواند شما را در تمام مدت سال در کنار یک مشتری نگه دارد.

اصولی در مورد هدیه دادن وجود دارد که اگر آن ها را رعایت کنیم شانس بیشتری را برای محبوب شدن نزد یک مشتری خواهیم داشت…

1 – تناسب هدیه دادن

مراقب باشید!کاری نکنید که هدیه شما نزد مخاطبتان رشوه محسوب شود.لذا از دادن هدیه قبل از خرید حتمی و یا بلافاصله پس از سفارش محصول خودداری کنید.

همچنین متناسب با رابطه خود و هدیه گیرنده ،هدیه را انتخاب کنید.

2 – زمان هدیه دادن

می توانید زمانی را برای هدیه دادن انتخاب کنید که مناسبتی باشد.مثل سالگرد تاسیس شرکت یا دستیابی به یک موفقیت بزرگ در زمینه کسب و کارتان .دقت کنید که بدترین زمان برای اهدای یک هدیه وقتی است که مشتری شما قصد شرکت در یک مزایده و یا مناقصه را دارد.این یعنی یک “نه” بزرگ به شما و برند شما.پس با دست خودتان همه چیز را خراب نکنید!

3 – نام لوگوی خود را چاپ کنیم یا نه؟!

می توان گفت که تبلیغات بدون چاپ برند خودتان یعنی دور ریختن پول!همچنین در مورد چاپ تبلیغات خود ،باید مراقب باشید که برند شما در جایی از هدیه چاپ شود که شخص از دیده شدن آن در جمع احساس نارضایتی نداشته باشد.در غیر این صورت نه تنها ممکن است از آن استفاده نکند بلکه از شما و برند شما خاطره خوبی در ذهن او باقی نخواهد ماند.

لوگو و اطلاعات خود را در جایی چاپ کنید که گویی هدیه را تنها برای آن شخص طراحی کرده اید.