روش های کاهش هزینه های تبلیغات

برای تبلیغات شما راهی بجز صرف هزینه ندارید!

لذا امر تبلیغات یکی از مهمترین دغدغه های یک شرکت و یا سازمان است.

تامین بودجه!یک مشکل اساسی برای سازمان ها و بخصوص شرکت های کوچک است.

اما از طرفی هم بسیاری از شرکت ها برای جذب مشتری و بیشتر دیده شدن وابسته به تبلیغات هستند.

با این وجود انجام یک هزینه مستمر و موثر در شرایط کنونی بازار یک امر طاقت فرسا و کمرشکن است.لذا شرکت ها بدنبال راهکاری هستند که علاوه بر تبلیغی موثر که بتوانند به نحو احسن خود را نزد مخاطبان خود معرفی کنند.بتوانند هزینه های تبلیغاتی خود را تا حد معقولی کاهش دهند.

شما به عنوان یک مدیر هوشمند و یا یک مدیر روابط عمومی قابل ، چند راهکار پیش رو دارید.

۱ – یک شریک تبلیغاتی مناسب پیدا کنید.

۲ – تیراژ و دفعات تبلیغات خود را کاهش دهید.

۳ – روابط عمومی

۱- شریک تبلیغاتی

می توانید شراکتا تبلیغات خود را در کنار تبلیغات شرکتی دیگر انجام دهید.بعنوان مثال بجای اینکه یک صفحه از یک ماهنامه را به چاپ برند خود اختصاص دهید ، می توانید نصف صفحه را برای چاپ خود و نصف دیگر را با شرکتی دیگر سهیم شوید.اما این نکته را از یاد نبرید که این موضوع باعث کاهش چشمگیر بودن تبلیغات شما به نصف می رسد ولی در طولانی مدت بهترین راهکار برای کاهش هزینه تبلیغات است.

نکته بسیار بسیار مهم اینکه شریک تبلیغاتی شما نباید از رقبا یا شرکت هایی باشد که به نحوی با کار شما مرتبط است .

۲ – کاهش تعداد دفعات چاپ و پخش آگهی

دو فاکتور اساسی برای اثر بخشی یک تبلیغات : الف – میزان فراگیری ( سطح پخش آگهی )

ب – تعداد تکرار

الف : میزان فراگیری همانطور که از نامش پیداست یعنی تعداد افرادی که تبلیغات شما را می بینند.واضح است که حتی اگر تعداد دفعات چاپ هم زیاد باشد اما تبلیغاتتان فراگیری کمی داشته باشد ،تعداد افراد کمتری تبلیغات شما را مشاهده خواهند نمود.

اگر شما میزان فراگیری را مشتریانی بدانید که ممکن است از حالت بالقوه با بالفعل درآیند و تبلیغات را در آن سطح انجام دهید حق مساوی دیگر مشتریان را سلب نموده و تنها هر بار به یک سری از افراد تبلیغاتتان را عرضه می کنید.در حالیکه ممکن است در نهایت از شما خرید نکنند پس لاجرم فاکتوری را که می توانید حذف کنید ، تعداد تکرار است.

۳ – روابط عمومی

شاید تبلیغات گران باشد ، اما روابط عمومی هزینه ای ندارد.

اینکه بدانید کجا و چه زمانی تبلیغ انجام دهید که بازخورد بیشتری داشته باشد بسیار مهم است.

شما باید هوشمندانه عمل کنید .دل مشتری را بدست آورید!

یکی از لذت بخش ترین لحظات زمانی است که هدیه ای دریافت می کنیم.اگر این هدیه همراه با تبلیغ خودتان نیز باشد اثری ماندگار در ذهن مخاطب می گذارد.

همچنین اینکه چه نوع هدیه ای برای چه مخاطبی بکار ببریم در کنار این مساله که کسب و کارتان مربوط به چه حیطه ای است هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

پس شما بعنوان یک مدیر روابط عمومی وظیفه مدیریت تبلیغات را بر عهده دارید.

اگر سررشته ای از انتخاب هدیه و مسئول روابط عمومی در اختیار ندارید با ما تماس بگیرید!مشاوران ما اماده خدمت گذاری به شما مشتریان محترم در زمینه مشاوره خرید هدایای تبلیغاتی هستند.