خبر کشته شدن محمود رضا خاوری در کانادا

در ساعات گذشته اخباری در شبکه های اجتماعی مبنی بر کشته شدن محمود خاوری متهم اختلاس بانکی که در کانادا به سر می برد ،توسط افرادی ناشناس در حال دست به دست شدن است.

خبر قتل محمود خاوری به این شکل در شبکه های مجازی منتشر شده است که:

“محمود رضا خاوری متهم اختلاس ۳ هزار میلیاردی شامگاه پنجشنبه توسط افراد ناشناس بقتل رسید!

محمود رضا خاوری متولد ۱۳۳۱صادره از خرم آباد و دارای تابعیت دوگانه ایران و کانادا است. وی تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه تهران تا مقطع لیسانس در رشته حقوق و تا مقطع فوق لیسانس حقوق در دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساند.

محمود خاوری در چندین سال گذشته مشاغل مختلف مدیریت در بانکهای سپه و صنعت و معدن داشته و آخرین مقام او مدیر عاملی بانک ملی ایران بوده‌است. خاوری در دانشگاههای مختلف، از جمله دانشکده حسابداری شرکت نفت، دانشکده امور اقتصادی و دارایی، موسسه عالی بانکداری ایران، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه شهید بهشتی تدریس کرده است. او در هفته اول مهر ماه ۱۳۹۰ از مقام مدیریت عامل بانک ملی ایران به خاطر مشکلات عصبی حادث‌شده و بیماری مزمن و همچنین دست داشتن در فساد بزرگ استعفا داد و به کانادا متواری شد.

پلیس کانادا اعلام کرد جسد وی را شامگاه دیروز حوالی منزل شخصی وی در سان کرست از منطقه بردیل پت شناسایی نموده است.این درحالی است که پلیس ایالت کانادا ضمن شدیدترین تدابیر امنیتی از ورود خبرنگاران برای تهیه گزارش ممانعت بعمل می اورد و هرگونه توضیحات دیگری درمورد چگونگی حادثه قتل را اعلام ننموده است.”
این عکس هم به عنوان عکسی مربوط به قتل محمودرضا خاوری منتشر شده که البته به نظر می رسد واقعیت ندارد.

اما هنوز هیچ منبع رسمی خبر کشته شدن محمود خاوری در کانادا را تایید نکرده است.

محمودرضا خاوری کیست؟

خاوری سال‌ ها پیش از فرار از ایران، به سرمایه‌گذاری در زمینه ساختمان‌سازی‌ در کانادا پرداخته‌ بود و در سال ۲۰۰۵ میلادی توانسته‌ بود که تابعیت کانادا را نیز بگیرد. خانوادهٔ او نیز حداقل از سال ۲۰۰۱ میلادی در تورنتو مالک چندین ملک بوده‌اند. پسرش نیز ریاست یک آژانس مسافرتی اکنون منحل شده را بر عهده داشته‌است. خاوری هفت روز پس از خروج دائمی از ایران و ورود به خاک کانادا، وام خانهٔ سه میلیون دلاری خود را بازپرداخت و آن را به دخترش پرندیس انتقال داد.