پرچم تبلیغاتی

پرچم، تکه پارچه ای که برای نشان دادن ملیت یا برای مستقل کردن یک مفهوم یا نمادی خاص به بیننده مورد استفاده قرار میگیرد.

استفاده از پرچم نه تنها برای یک شرکت یا برند مهم بلکه ضروری است که تا علاوه بر نشان دادن رسمیت نماد خود ، بتوان شعار خود را به بیننده منتقل و ماندگار ساخت.

این مهم در بکارگیری تبلیغ توسط نوعی از پرچم بنام پرچم ریسه ای بسیار تاثیر گذار خواهد بود چرا که علاوه بر قیمت ارزان و مقرون به صرفه این نوع هدیه تبلیغاتی تاثیر و بیننده ای فراگیر دارد و حتی میتوان آنرا نه در حد شخص که در سطح شهر در معرض دید قرار داد.در مورد پارچه بکار رفته در تولید پرچم ریسه ای میتوان به استفاده از پارچه ساتن تمام رنگی که در تمام ریسه بصورت تک رنگ و یا الوان است ، اشاره کرد. پرچم ریسه ای در سه مدل متفاوت مستطیل ،مثلت و یا مستطیل دور گرد تولید می شود.

چاپ مورد استفاده در پرچم ریسه ای به دو صورت چاپ سیلک که بطور عمومی در سفارش هایی با طرح هایی با رنگ محدود و چاپ دیجیتال که گستره رنگی وسیع تری را شامل میشود ،است.

نوع دیگری از پرچم که توسط گروه تولیدی آراز تولید و چاپ میگردد ،پرچم تشریفات است.

پرچم تشریفات یا همان پرچم ایستاده که در دو مدل ،پرچم ایران و پرچم با طرح اختصاصی یک برند می باشد بر روی پارچه ساتن و یا مخمل چاپ شده و عموما بصورت چاپ دیجیتال صورت میگیرد.در پرچم تشریفات ریشه دوزی لحاظ میگردد که با توجه به رنگ زمینه پرچم انتخاب میگردد.ریشه در پرچم ایران به رنگ طلایی ،سورمه ای یا سفید انتخاب می شود.نوع پایه بکار رفته در پرچم تشریفات به دو شکل پایه خورشیدی و یا پایه پنجه شیری است.

پرچم رومیزی نیز مانند پرچم تشریفات بر روی پارچه ساتن و یا مخمل چاپ می گردد و چاپ روی آن دیجیتال ،سیلک و یا گلدوزی است.ریشه دوزی نیز مانند پرچم ایستاده با توجه به رنگ زمینه و طرح چاپی انتخاب می شود.پایه های مورد استفاده در تولید پرچم رومیزی در دو نوع پایه سنگی یا پایه فلزی است.

شاید بتوان پرچم دستی را ارزان ترین نوع پرچم برای هدایا تبلیغاتی بشمار آورد. در تولید پرچم دستی میتوان از پارچه ساتن ، کاغذ گلاسه و یا کاغد تحریر استفاده نمود. زمان مورد نیاز برای تولید و چاپ پرچم دستی علاوه بر نوع دسته آن ،مربوط به نوع چاپ طرح مورد نظر است و ربطی به پارچه ای یا کاغذی بودن آن ندارد. در پرچم دستی میتوان به دو صورت دسته ی آنرا تعبیه نمود.

پرچم دستی با نی و پرچم دستی با دسته شیرازه که در مورد دسته به شکل نی بخاطر منتاژ نمودن سفارش بر روی نی نیاز به زمان تولید بیشتری است. نوع چاپ نیز بستگی به تعداد رنگ های طرح دارد که بین دیجیتال (تمام رنگی) و یا سیلک(رنگ چاپ محدود)متفاوت است.

آراز، تولید کننده انواع هدایای تبلیغاتی مانند پرچم های تبلیغاتی پرچم تشریفات، پرچم ایستاده، پرچم رومیزی، پرچم دستی پرچم ریسه ای با قیمتی مناسب و زمان تولید محدود می باشد.