۸ حقیقت وحشتناک در مورد مضرات wifi

محققان با مطالعه روی مضرات وای فای به موارد تکان دهنده ای از مضرات امواج وای فای پی بردند.

شاید این مطالب را چندین بار طمالعه کرده بشاید اما سازمان جهانی نیز اعلام کرده است که امواج وای فای پتانسیل سرطان زایی را دارند.

با توجه به این نکته ۱۰ خطر بالقوه ناشی از امواج وای فای را در زیر ذکر می کنیم:

تاثیر منفی بر رشد سلول ها:محققان آزمایشی روی تاثیرات وای فای بر روی رشد گیاهان انجام دادند.در این آزمون گروهی از گیاهان در اتاق بدون وای فای و گروهی دیگر در اتاق با وای فای قرار داده شدند و نتیجه آن بود که بعد از دو هفته هیچ گونه رشدی در گیاهانی که در اتاق با وای فای بودند، دیده نشد.

کاهش فعالیت مغز: تحقیقات انجام شده روی اثرات اشعه ۴G بر روی مغز انسان از طریق MRI ثابت کرده فعالیت های قسمت های مختلف مغز در افرادی که در معرض تابش این اشعات هستند، کاهش می یابد.

کمک به توسعه بی خوابی:حتما تا بحال این اتفاق افتاده که پس از استفاده از وای فای دچار بی خوابی شده باشید.مطالعات حاکی از آن است که کسانی که در معرض تابش الکترومغناطیسی تلفن های همراه قرار می گیرند، به شکل چشمگیری سخت تر از سایرین به خواب می روند و الگوی خوابشان دچار بی نظمی می شود. بسیاری از سیگنال های وای فای می توانند مشکلات مزمن خواب ایجاد کند.محرومیت از خواب البته تنها مشکل نیست، بلکه به دنبال آن فشار خون بالا و مشکلات افسردگی نیز اتفاق می افتد. دانشمندان توصیه اکید دارند قبل از خواب ف اقدام به خاموش نمودن دستگاه wifi نمایید.

مضر برای رشد کودکان: قرار گرفتن در معرض سیگنال های وای فای و تلفن همراه می تواند توسعه سلولی نرمال را به ویژه در جنین در حال رشد با اختلال مواجه کند.کودکان بیشترین اثر پذیری را نسبت به این امواج دارند. امواج وای فای در دسته بندی میدان های الکترومغناطیسی ماکروویو قرار دارد و ممکن است کودکان بیش از بزرگسالان در میزان بیشتری از این تشعشات را جذب کنند.توجه داشته باشید که خانم های باردار بطور بسیار جدی باید از نزدیکی با این امواج دوری کنند، زیرا جنین بیشترین اثر پذیری را نسبت به سایر گروه های سنی به خود اختصاص می دهد.

کاهش باروری در مردان: تحقیقات ثابت کرده است که قرار گرفتن در معرض فرکانس های وای فای منجر به شکسته شدن پیوند های DNA و کاهش حرکت اسپرم ها گردد. البته این امواج می توانند تخمدان ها را نیز مورد حمله قرار دهند و منجر به ناباروری در جنس مونت نیز گردد.
افزایش استرس قلب: قرار گرفتن در معرض شبکه های بی سیم و ۳G و یا تلفن های همراه منجر به افزایش ضربان قلب درست مانند زمانی می شود که فرد تحت شرایطی استرس زا قرار دارد.

ریسک ابتلا به سرطان:مطالعات بر روی گونه های حیوانی ثابت کرده است که قرار گرفتن در معرض تابش الکترومغناطیسی خطر توسعه سلول های سرطانی را افزایش می دهد.
خشکی مخاط: یکی از دلایل خشکی مخاطب بینی ،گلو و یا خشکی چشم ها اشعات ساطع الکترومغناطیسیس ساطع شده از دستگاه وای فای است. علاوه بر خشکی مخاط علائم دیگر حساسیت الکترومغناطیسی می تواند شامل تورم غشاها بدون عوامل عفونی باشد. بنابراین اگر عامل دقیقی برای خشکی مزمن مخاط تان پیدا نشد، احتمالا پای وای فای در میان است.

چه باید کرد؟
از آنجا که قرار گرفتن در معرض فرکانس های وای فای منجر به کاهش سطح ملاتونی؛ هورمون تنظیم کننده چرخه خواب و بیداری در بدن می شود، مصرف این مکمل ها برای جبران اثرات زیانبار وای فای روی بی خوابی می تواند کمک کننده باشد. با این حال نباید از نظر دور داشت که این تنها راه نیست و ضروری است که خود را از اشعه وای فای دور نگاه داریم. به نوعی از ساده ترین روش های کاهش خطرات این است که لپ تاپ، موبایل و تبلت ها را در نزدیکی بدن تان نگه ندارید و بعد از اینکه کارتان با این وسایل تمام شد، از آنها فاصله بگیرید. اگر از این دستگاه ها استفاده نمی کنید هیچ دلیلی ندارد که از صبح تا شب در اطراف تان روشن باشند.