هدایای تبلیغاتی شرکتی

هدایای تبلیغاتی شرکتی


7 هدیه برای تشکر از کارمندان خود

کارمندان شما ساعتها کار می کنند. بیشتر اوقات ، آنها وقت خانواده را فدا می کنند ، مجبورند با مشتریان دشوار کنار بیایند و باید به همان اندازه شرایط سختی را کنار بیاورند. اما برای آنها این یک امر عادی و عادی است. با این حال ، این بدان معنا نیست که یک حرکت به رسمیت شناختن کارفرمایان آنها را خوشایند نمی کند یا تأثیر مثبتی ندارد.

شناخت مشارکت کارمندان فقط یک حرکت مهربانانه از طرف شما نیست ، بلکه این یک عمل معمول شده است.

تحقیقات نشان می دهد ارزش گذاری سهم یک کارمند با چیز دیگری غیر از حقوق و دستمزد نه تنها یک کارمند با استعداد را حفظ می کند ، بلکه باعث افزایش انگیزه می شود ، روحیه خوب و فضای کاری خوب در محل کار را تضمین می کند.

ما از شما دعوت می کنیم لیست زیر را که شامل هدایای تبلیغاتی هفت هدیه کم بودجه است ، بررسی کنید تا خود را متقاعد کنید که برای بدست آوردن این نتایج نیازی به صرف هزینه زیادی ندارید.

شماره ۱ هدایای شناسایی شخصی

هیچ چیزی مانند یک هدیه شخصی برای تکریم یک شخص وجود ندارد. کارمندان از دریافت هدیه ای به نام خود شکایت نخواهند کرد ، هرچه باشد ، زیرا این بدان معناست که شما تلاش ویژه ای انجام داده اید و فقط اولین کاری را که برایتان پیش آمده انجام نداده اید.

می توانید هدایای مفیدی مانند لیوان ، قلم یا لوازم اداری یتی بدهید که مطمئناً پس از چند روز در پشت دراورها قرار نمی گیرند.

هدایای شخصی آنقدر گران نیستند ، اما شما باید برای خرید برنامه ریزی کنید ، زیرا مگر اینکه دپارتمان چاپی داشته باشید که بتواند محصولات شخصی را بر اساس تقاضا برای شما فراهم کند ، باید زمان تولید را در نظر بگیرید. بخاطر داشته باشید که تأثیری که چنین هدیه ای خواهد داشت کاملاً ارزش انتظار را دارد.

شماره ۲ تحویل هدیه در منزل

در دنیای ارتباطات الکترونیکی ، استفاده از نامه های سنتی بی استفاده شده است.

مزیت این ایده این است که گیرنده – کارمند شما – کاملاً غافلگیر می شود. کنجکاوی و هیجان به احتمال زیاد در اوج خود خواهد بود زیرا کارمند شما سوال می کند فرستنده مرموز کیست.

برخی از گزینه های ارزان اما مفید برای این نوع هدیه ها بطری آب ، روزنامه ، هدفون یا شارژر خورشیدی است.

مهم نیست که چه هدیه ای را برای ارسال انتخاب می کنید ، همیشه یادداشت شخصی اضافه کنید و توضیح دهید که چرا احساس می کنید کارمند شما مستحق دریافت چنین هدیه ای است.

شماره ۳ – کسب جایزه شرکت

از طریق این فعالیت ، یک کارمند بخاطر کار خوب وی شناخته می شود اما علاوه بر این ، همکاران وی درگیر این شناخت هستند که به صورت جمعی در می آید.

برای شروع ، جایزه شرکتی را انتخاب کنید. این می تواند یک حیوان شکم پر ، یک پیکره یا هر چیز دیگری باشد. سپس می توانید آن را به کارمندی بدهید که بیشتر ارزش های منتقل شده توسط شرکت شما را در بر می گیرد. کارمند آن را برای هفته نگه می دارد و یک کارمند دیگر می تواند برای هفته بعد انتخاب شود.

شما می توانید با برنامه ریزی یک مراسم هفتگی که همه کارکنان شرکت را درگیر خود کنید ، این فعالیت را سرگرم کننده کنید. این شناخت توسط همسالان مطمئناً تأثیر بسیار مثبتی در روحیه کارکنان خواهد داشت.

خوبی این نوع هدیه این است که این یک بار خرید غنائم است که اگر فقط چند دقیقه از وقت شما باشد ، هیچ هزینه ای نخواهد داشت.

شماره ۴ – از سلسله مراتب هدیه بگیرید

دریافت هدیه از سلسله مراتب به یک کارمند این امکان را می دهد که خود را بسیار مورد توجه قرار دهد.

پیشنهاد ملاقات با رئیس جمهور یا شخص عالی رتبه دیگر شرکت را در نظر بگیرید. بنابراین ، به کارمند این فرصت داده می شود تا دیدگاه خود را با شخصی در میان بگذارد که ممکن است تغییری ایجاد کند و همچنین او می بیند که سهم وی توسط بالاترین رده شرکت مورد توجه و قدردانی قرار گرفته است.

این تعامل به رهبران اجازه می دهد تا رابطه وفاداری و مشارکت با کارمندان خود را برقرار کنند. علاوه بر این ، این فعالیت به آنها امکان می دهد در مورد اعضای تیم خود علاوه بر اینکه به آنها امکان ایجاد یک محیط کار سالم و مثبت را می دهد ، اطلاعات بیشتری کسب کنند. در طول جلسه ، مدیران می توانستند هدیه ای به کارمند ارائه دهند. می تواند یک قلم خوب یا یک هدیه بزرگتر باشد.

هدیه ای از طرف مدیر شرکت قطعاً تأثیر شگرفی بر کارمند خواهد داشت. حداقل ، او آن را امتیازی می داند که افراد کمی از آن بهره مند شده اند.

شماره ۵ مهمانی های خودجوش ترتیب دهید

دریافت هدیه تقدیر هنگامی که انتظار ندارید اگر تمام تیم درگیر این رویداد شوند ، می تواند به یک خاطره فراموش نشدنی و سرگرم کننده تبدیل شود. چرا از فرصت استفاده نمی کنید

برای رسیدن به یک هدف یا بعد از یک دوره کار به خصوص شدید؟

اطمینان حاصل کنید که همیشه لیوانهای مارک تجاری را به مناسبت مناسب در دسترس داشته باشید. بنابراین ، کارمندان شما یک خاطره ملموس از ژست شما حفظ می کنند.

شماره ۶ – اشتیاق کارمندان خود را به اشتراک بگذارید

تشخیص کار خوب کارمندان شما محدود به کاری نیست که آنها در داخل دیوارهای شرکت انجام می دهند. برخی ممکن است در واقع دلایلی داشته باشند که نزدیک به قلب آنها باشد و در آنها دخیل باشند. پس چرا با ارائه کیسه های اکولوژیکی که می توانند به نفع سازمانی که داوطلب می شوند یا حتی یک تی شرت به رنگ این سازمان به آنها پیشنهاد می دهند ، تلاش آنها را با آنها همراه نکنید؟

این یک روش ساده است تا به کارمندان خود نشان دهید که فقط به عملکرد آنها در کار اهمیت نمی دهید ، بلکه علایق شخصی آنها نیز برای شما مهم است.

# ۷-بر سلامتی آنها تأکید کنید

سخت کوشی قیمت دارد و فقط با چک همراه نیست.

اگر کارمندان شما بیش از انتظارات شما هستند ، باید توجه داشته باشید که این کار احتمالاً به قیمت فداکاری انجام می شود. زودتر رسیدن ، دیرتر ترک کردن ، یا کنار گذاشتن وعده های غذایی برای برآوردن انتظارات کارفرما احتمالاً در سلامتی و سلامتی کارمندان شما تأثیر دارد.

می توانید با اهدای هدایایی که بر سلامتی و سلامتی آنها تمرکز دارد ، به آنها جبران کنید. غلتک ماساژ ، تشک یوگا یا سایر لوازم جانبی ژیمناستیک می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند ، محیط مناسبی را برای تقویت آرامش ایجاد کند و به آنها امکان رشد دهد!

وقتی به کارمندان خود نشان دهید که نیازهای شخصی آنها برای شما مهم است ، آنها متوجه خواهند شد که تلاشی که انجام داده اند بی توجه نبوده و انگیزه آنها برای ادامه همکاری خواهد بود.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *